Oświetlenie świąteczne - Lampki choinkowe


Oświetlenie świąteczne - Lampki choinkowe

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu z nas najbardziej wyczekiwany czas w roku. Czas kojarzący się z ciepłem domowego ogniska, rodziną, pięknymi świątecznymi dekoracjami i oczywiście prezentami pod choinką. Dzięki temu, że zimowe dni są krótkie i szybko zapada zmrok, możemy stworzyć nastrojowe iluminacje za pomocą lampek choinkowych i innego rodzaju oświetlenia. W ten sposób efektownie podkreślimy wyjątkowy charakter świąt.

Stwórz magiczną atmosferę za pomocą lampek choinkowych

Lampki świąteczne to jeden z najważniejszych akcentów, dzięki któremu można wyczarować świąteczny nastrój. Bez nich nawet najpiękniejsze ozdoby stracą blask i wyrazistość. Urokliwe dekoracyjne wieńce, bombki, czy aranżacje w donicach będą się prezentowały dużo lepiej, kiedy oświetlimy je klimatyczną iluminacją. Oświetlenie świąteczne zewnętrzne jest najlepszym sposobem na dopełnienie bożonarodzeniowej oprawy wokół domu. Natomiast oświetlenie świąteczne wewnętrzne pozwoli na wniesienie tej aury również do domu. Wybór mamy bardzo duży, ponieważ możemy wybierać spośród wielu wzorów, kolorów i konfiguracji. Minimalistom spodobają się figury świetlne, wykonane z ledowego węża, wielbicielom bogatych dekoracji przypadnie do gustu kolorowy sznur świetlny, sople z efektem płynięcia lub piękna kurtyna świetlna. Bogaty wybór lampek świątecznych pozwoli każdemu na wybranie takiego oświetlenia, które najlepiej podkreśli charakter domu i gust jego mieszkańców.

Lampki choinkowe - zacznij od domu

Dekorowanie domu radzimy zacząć od oświetlenia świątecznego zewnętrznego. Jeżeli na naszej posesji rosną drzewa, a w każdym ogrodzie warto je mieć, możemy je ubrać w sznur świetlny. Nie tylko drzewa iglaste, czyli klasyczne choinki się do tego nadają! Także drzewa liściaste mogą posłużyć jako element dekoracji świątecznej, która podkreśli ich bezlistną koronę. W tej roli sprawdzą się również sople świetlne lub inne lampki z bogatej oferty sklepu. Warto wspomnieć, że oświetlenie świąteczne zewnętrzne jest oświetleniem specjalistycznym, ponieważ posiada cechy dzięki którym może być zastosowane na zewnątrz w bardzo zmiennych warunkach atmosferycznych.

Najczęściej wybierane rodzaje oświetlenia świątecznego zewnętrzengo

- Sznur świetlny to uniwersalne rozwiązanie o wielu zastosowaniach. Można go wykorzystać jako lampki choinkowe, dekorację gałęzi drzew liściastych, ozdobić nim budynek lub każdy dowolny obiekt. Ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia! Lampki świąteczne w formie sznurów występują w różnych wariantach kolorystycznych, mogą również posiadać efekty specjalne, takie jak migotanie lub błyskanie poszczególnych żarówek led. W zależności od indywidualnych upodobań można wybrać najlepszy wariant świątecznej świetlnej dekoracji.

Kurtyna świetlna jest formą iluminacji bardzo kojarzącej się z oświetleniem świątecznym. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest zawieszenie jej na krawędzi dachu, gdzie tworzy piękną przestrzenną ozdobę. Tutaj również do wyboru są różne warianty kolorystyczne i efekty specjalne, takie jak migotanie lub błyski. Podobnym produktem, również najlepiej prezentującym się jako dekoracja rozwieszona w jednej linii, są lampki świąteczne sople. Ich forma bardzo podkreśla zimowy charakter świątecznego oświetlenia, nawiązując bezpośrednio do lodowych sopli, zwisających z dachów zimową porą.

- Kolejnym atrakcyjnym produktem są figury świetlne o różnych świątecznych kształtach. Ich wyjątkowość polega na prostej formie, podkreślonej przez jednolicie świecący ledowy wąż, z którego są wykonane. Figura świetlna renifer lub głowa renifera przywodzi na myśl słynącą z przepięknych świątecznych dekoracji Skandynawię. Jej forma przypadnie do gustu szczególnie wielbicielom stylu skandynawskiego, ale także dzieciom, dla których możemy ją zawiesić nawet w pokoju, np. w oknie! Figura świetlna śnieżynka lub gwiazda jest bardzo uniwersalna i pasować będzie dosłownie wszędzie.

Lampki choinkowe sposobem na piękne, magiczne wnętrze

Kiedy już udekorujemy ogród w oświetlenie świąteczne zewnętrzne, warto wybrać oświetlenie świąteczne wewnętrzne. Do wyboru mamy klasyczne lampki choinkowe, lampki świeczki. Tutaj też możemy popuścić wodze fantazji i nie ograniczać się do samej choinki. Ubierzmy w światło okna, półki na książki, rozwieśmy lampki pod sufitem. Ile wnętrz, tyle pomysłów na wykorzystanie świątecznego oświetlenia. Zatem do dzieła!

Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację.